Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bu yeni ve gelişmiş tekniğin temel amacı donör sahadan alınan saç köklerinin işleme tabi tutulmasını ve deri dışında kaldıkları süreyi azaltarak büyüme oranını artırmaktır.

Bu yeni yöntem DHI (Direct Hair Implantation) Saç ekimi 2007 yılından bu yana Ankara Hair Saç Ekimi farkı ve tecrübesi ile uygulanmaktadır.

DHI tekniği neden bu kadar iyi ve onu diğer yöntemlerden ayıran özellikler nelerdir?

 • DHI Saç Ekiminde, klasik Fue yöntemine göre kanal açılmaz donör sahadan alınan saç kökleri özel kalemler ile direkt olarak cilt altına enjekte edilir. * Mükemmel ve % 100 doğal sonuçlar veren gelişmiş bir yöntemdir.
 • İşlem sonrası uçakla seyahat edebilir,2 gün sonra işinize devam edebilirsiniz.
 • Yeni saç kökleri DHI Saç ekiminde özel kalemlere yerleştirildiğinden kanama olmaz ve kısa sürede iyileşir.
 • DHİ Saç Ekimi’ nde saç yönünü vermek daha kolay olup 2 .gün ilk yıkama işlemi yapılabilir..

Dhi Saç Ekimi,çok sık Saç Ekimi, Sakal Ekimi ve Kaş Ekimi için önerilir.

DHI Saç ekimi yöntemi FUE yönteminden farklı olarak kökler saç kökleri çapındaki uçlarla alınır ve özel kalemler yardımıyla direkt olarak ekim yapılacak sahaya ekilir. Kanal açılmasına gerek olmadan ekim yapılabilmesi, belli bir alana ekilecek kök sayısını yaklaşık 2 katına çıkartır. Bu da daha sık ekim yapılabilmesi demektir. Aynı zamanda kanama çok az olacağından iyileşme süresi kısalmış olur. FUE’de görülen %10’luk kayıp yok denecek kadar azdır. Dezavantajları ise; sürenin daha uzun olması hatta iki güne yayılan iki seans halinde yapılması ve maliyetinin daha fazla olmasıdır. Saçların dökülme zamanı ve yeniden çıkma zamanı konusunda iki teknik arasında bir fark yoktur.

Anlaşılacağı gibi aslında DHI Saç Ekimi yöntemi, FUE yönteminin bir modifikasyonu sayılabilir. Artıları ve eksileri değerlendirmek üzere hastalarımıza yardımcı olmak, beklentilerini anlamak için Ankara Hair Saç Ekimi olarak etik değerler doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.

Dhı Saç Ekiminin Avantajlarına Göz Atacak Olursak

 • Kanal Açma yok
 • Bayanlarda ve hatta erkeklerde saç kesilmesine gerek yok
 • Kanama,fire ve iz yok
 • Saç köklerinin işleme tabi tutulmasına gerek kalmaz, böylece saç köklerinin hayatta kalma oranı artar
 • Daha sık saç ekim imkanı
 • Daha doğal bir görünüm İstenilen şekilde yön verme
 • Daha fazla doku transferi
 • Ekilen saç köklerinin çoğu hemen anajen evresine girdiğinden saçlar erken büyür.
 • Seanslar arasında bekleme yok

HİZMETLERİMİZ

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir. 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Donör saha içerisinde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal – bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

 

Kaş Ekimi ve Onarımı

Kaş ekimi işlemi Ankara Hair Saç Ekimi olarak yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

DHI Saç Ekimi

Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Scroll to Top
× Yardımcı olabilir miyim