Fue (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır. 

Ekim yapılırken doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak saç kökleri yerleştirilir ve bu şekilde istenilen doğal saçlar elde edilir.

FUE yönteminde saç derisinde kesi yapılmaz; dikiş atılması gerekmez bu hem operasyon esnasında hem de iyileşme sürecinde hastanın rahatı için çok önemli bir etkendir.

FUE operasyon sonrasında yara ve kesi izi kalmayacak olması saçların estetik görünümüne yansımakta ve hastanın bu kaygısına son vermektedir, FUE Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılır. Operasyon gün boyunca ara verilerek yapılabilir.

Ücretlendirme konusunda hastalarımıza gerçek greft sayılarını, yapılan ön muayenede tam sayı olarak bildiriyor sürpriz bütçelerle karşılaşmalarını önlüyor , gerçekte ihtiyaçları olan greftlerle, doğal saçlarına kavuşturuyoruz, Hastalarımızın gerekli görmeleri halinde Daha önce saç ekimi yapılmış hastalarımızın ropörtajlarını seyrettirme veya birebir görüşme olanağı sağlayarak kafalarında kalabilecek sorulara yanıt bulmalarını sağlıyoruz. Ankara Hair Saç Ekimi ‘nde ücretsiz saç muayenesi ve  konukseverliği için sizleri bekliyoruz.

FUE yönteminin özellikleri

  • Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
  • Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük belirsiz çizikler oluşur bu çizikler bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
  • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
  • Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.
  • Her 1 greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır.
  • Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 60 – 80 saç kökü ekmek mümkündür.
  • Ekilen saçlar 1. ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.
  • 6. ayda saçlar göz dolduracak kadar sıklaşmış ve uzamış olur. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için ekilen bölgeden de dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.

Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.

Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir. Saç Ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır. Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

Sakal Ekimi

Sakal bıyık gibi erkekler arasında hem aksesuar olarak hem de çeşitli sosyal statülerin simgesi olarak kullanılmaktadır. Yaralanma, yanık veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyat izleri sonrasında oluşan sakal kayıplarında da sakal ekimi yapılabilir. Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve hasta kalıcı sakallara kavuşmuş olacaktır. Operasyon fue saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi yapılmaktadır. Ense bölgesinde genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmış saç kökleri, sakal ekimi yapılacak yerde açılan kanallara yerleştirilir.

HİZMETLERİMİZ

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir. 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Donör saha içerisinde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal – bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

 

Kaş Ekimi ve Onarımı

Kaş ekimi işlemi Ankara Hair Saç Ekimi olarak yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

DHI Saç Ekimi

Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Scroll to Top
× Yardımcı olabilir miyim