Yeni ekilen saçlar 4-6 hafta arası dökülür. Saç köklerinin üç fazı mevcuttur.Bu sebeple aynı anda ekilse de saçların tamamı aynı anda çıkmaz.Üç dört ay sonra belirgin bir şekilde yeni saçlarınız görünmeye başlar.Saçlarınızın hayal ettiğiniz gibi çıkması cilt farklılıkları göz önüne alınarak 9-12 ayı bulmaktadır.

Saç ekimi baş ağrısı yapmaz.Baş ağrısının birçok sebepleri olup uzman hekimlere danışmanız gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki saç ekimi cerrahi bir işlemdir.Bu sebeple 3 (üç) ay hekiminizin onayı olmadan herhangi bir kimyasal kullanmayınız.Ekili saçlar tamamen çıktıktan sonra kendi saçınız gibi istediğiniz uygulamayı danışarak yapabilirsiniz.

Öncelikle saç ekimi yapılacak kişinin sağlık durumu göz önünde bulundurularak ilaç düzenlemesi yapılır.Genel olarak saç ekimi sonrası enfeksiyon olmaması için tedbir amaçlı antibiyotik tablet,olası şişlik (ödem) giderici tablet kullanılmalıdır.

Genel olarak bir haftalık dinlenme tavsiye edilmektedir.Ekim sonrası uzman hekiminizle yapacağınız görüşmelerde sağlık durumunuz ve yaptığınız iş değerlendirilerek size özel çözüm ve öneriler sunulacaktır.

Saç ekimi öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler tarafınıza yazılı olarak verilir.Ayrıca uzman hekim görüşleri ile sürekli iletişim halinde olunmalıdır.Örneğin saç ekiminden sonraki ilk gün,3. Gün ,10. Gün ve 1. Ay gibi kontrollü takip yapılmalıdır.

Scroll to Top
× Yardımcı olabilir miyim