Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir.

Mezoterapi doğru şekilde uygulandığında, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar cilt altı yağ dokusuna inerler ve yağ hücrelerini yakarak enerji olarak kullanılmasını sağlarlar.

Ayrıca kan akımının hızlanmasını ve lenf akımının artmasını sağlayarak hücrelerde ve hücreler arası sıvılarda biriken atık maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Kollajen yapımını da arttırır.

Saç Mezoterapisi uygulaması yapmaya karar verilmeden önce deri ve deri eklerinin yanı sıra kişinin genel sağlık durumunu da iyi değerlendirmelidir. Bilgi Saç Ekimi olarak ilk görüşmede yapılması gereken tahliller planlanır ve takip başlar.

Mezoterapinin başarılı olması hekiminiz tarafından cilt yapınıza uygun olarak belirlenmiş vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların deneyimli bir hekim tarafından derinin orta tabakası olan dermis içine verilmesi gerekir. Hedef uygulanan maddelerin cilt altı yağ dokusuna inmesi olsa da uygulama kesinlikle yağ dokusu içine yapılmamalıdır. Çünkü yağ dokusu içerisine verilen maddelerin emilimi çok çok azalır. Bu da yapılan işlemin başarılı olmamasına neden olur

HİZMETLERİMİZ

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir. 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Donör saha içerisinde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal – bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

 

Kaş Ekimi ve Onarımı

Kaş ekimi işlemi Ankara Hair Saç Ekimi olarak yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

DHI Saç Ekimi

Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Scroll to Top
× Yardımcı olabilir miyim