Donör saha içerisnde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal – bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

Sakal – bıyık ekimi küçük cerrahi sınıfında oto transplantasyon işlemidir. Sakal – bıyık ekimi steril şartlarda ve doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Sakal – bıyık ekiminde yapılan işlemler genel olarak saç ekiminde olduğu gibidir. Sakal – bıyık ekimi yapılacak bölgenin deri altı dokularında yer alan anatomik yapılar (damar, sinir, parotis bezi vb gibi ) zarar görmemesi için gerekli dikkat ve özen gösterilmelidir. Sakal ekimine vücudunuzun hazırlanması için size özel diyet, vitamin mineral takviyesi, kişisel bakım ve hazırlığınız konularında bilgilendirileceksiniz.

Sakal -bıyık ekiminin yapılacağı gün sabah kahvaltıda ne yiyeceğiniz, sıvı alımınız, ilaçlarınızın kullanımı sizin sağlık durumunuza göre düzenlenecek ve size anlatılacaktır ve çene yapınıza, sakal – bıyık yapınıza, sakalsız bölgenizin genişliğine, saç kökü alınacak bölgenizin durumuna göre özel planlama, gerekirse çizim ve fotoğraflama yapılacaktır.

DHI yöntemi ile saç köklerinin kalemlere yerleştirilmesi ve ekim aşaması

Petri kapları içerisine sıralanmış kıl kökleri bir sağlık personeli tarafından tek tek kalem adı verilen aparatlara yerleştirilirken eş zamanlı olarak ekim işlemi de başlar. Kalem ucunun tamamı sakalın doğal yönü ve açısında cildin içerisine ilerletilir. Uç geri çıkartılırken kalem içine yerleştirilmiş kıl kökü cilt içerisinde kalır. Kalem ucunun boyu, kıl kökünün yerleştirilmesi gereken derinlik kadardır. Bu sayede kıl kökünün çok derine veya yüzeyel yerleştirilmesi önlenmiş olur. FUE yöntemi ile yapılan uygulamalarda rastlanan dermoit kist ve parke taşı görünümü DHİ tekniği uygulandığında görülmez.

Gözünüz aydın. İşlem tamam. Hayal ettiğiniz saçların köklerini yerleştirdik. Artık bakım zamanı.

Sakal – bıyık ekiminiz bittiğinde ekim yapılan bölgenizi temizleyerek açık bırakacağız. Saç köklerinizin alındığı ense bölgesine kapalı pansuman yapacağız. Sakal – bıyık ekiminden sonraki gün tekrar görüşeceğiz. Genel kontrolünüzü ve ense bölgenize tekrar pansumanınızı yapacağız. 3. gün tekrar görüşeceğiz. Hem kontrolünüzü yapacağız hem de sakal – bıyık ekimi yapılan bölgelerinizi yıkayacağız.

HİZMETLERİMİZ

Mezoterapi

Mezoterapi, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların derinin (Dermis) orta tabakasına cerrahi olmayan yoldan verilmesi işlemidir. 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Donör saha içerisinde enseye yakın başın arka tarafından alınan saç köklerinin, Sakal – bıyıkların döküldüğü veya olmadığı bölgeye taşınmasıdır.

 

Kaş Ekimi ve Onarımı

Kaş ekimi işlemi Ankara Hair Saç Ekimi olarak yaptığımız en sık uygulamardan bir tanesidir.

FUE Saç Ekimi

Fue saç ekiminde saç kökleri lokal anestezi ile özel uçlu mikro motor cihazi ile tek tek özel dağlımla saçsız alanlara nakil işlemidir. FUE saç ekimi,şu anda Dünyada çok yaygın olarak kullanılmakta ve memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

DHI Saç Ekimi

Dünyada uygulanmaya başlanan en yeni teknik olan DHI Saç ekimi diğer tekniklere göre daha gelişmiş olup yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Scroll to Top
× Yardımcı olabilir miyim